Stomatologická poradňa

MDDr. Karin Ráczová

V roku 2015 úspešne ukončila 6-ročné doktorské štúdium s titulom Medicinae dentalis doctor. Momentálne pracuje v zubnej ambulancii v Lučenci. Vo svojom voľnom čase sa venuje vzdelávaniu rodičov v projekte Zdravý Smile. Zameriava sa na témy včasnej prevencie zubného kazu našich detí.

Máte otázky o zdraví ústnej dutiny, bielení zubov alebo otázky týkajúce sa dentálnej hygieny?
MDDr. Karin Ráczová vám odpovie.

* V našej stomatologickej poradni sa snažíme zachovávať autenticitu vami kladených otázok.

Dobrý deň! Je bieliaca zubná pasta :crystal white vhodná aj pre zuby s odhalenými krčkami? Zubná sklovina sa mi rýchlo farbí, zožltne a robia sa mi škvrny aj napriek poctivej hygiene. Skúšala som zatiaľ iné varianty od bielej perly, ale škvrny nezmizli. Ďakujem. Dobrý deň. Nevidím prekážku v používaní bieliacej zubnej pasty :crystal white pri odhalených krčkoch. Zubná pasta má nízke RDA a enzymaticko-oxidačné bielenie je šetrné k zubnej sklovine. Zubná pasta obsahuje aj dusičnan draselný, ktorého úlohou v paste je práve zníženie citlivosti zubov pri odhalenom dentíne.

Zobraziť odpoveď »

Dobrý deň, prosím vás o radu. Mám taký problém a neviem, ako ho riešiť. Boli sme na preventívnej prehliadke u zubára a ten mi tvrdí, že dcérka, 7,5-ročná, má zlé odvápnenie zúbkov a má strašne veľa bielych škvŕn po zúbkoch. Nedal mi vysvetlenie, prečo sa jej to tvorí, zúbky umývame poctivo a pravidelne, iba mi kázal čistiť zuby 2x do týždňa Elmex gélom. Máte niekto skúsenosť a zároveň aj radu, ako proti tomu bojovať? Ten gél Elmex používame už dlho a nevidím žiadne zlepšenie. Už neviem, ako mám proti tým škvrnám bojovať. Vopred ďakujem!

Zobraziť odpoveď »

Máte otázky o zdraví ústnej dutiny, bielení zubov alebo otázky týkajúce sa dentálnej hygieny?
MDDr. Karin Ráczová vám odpovie.