Stomatologická poradňa

MDDr. Karin Ráczová

V roku 2015 úspešne ukončila 6-ročné doktorské štúdium s titulom Medicinae dentalis doctor. Momentálne pracuje v zubnej ambulancii v Lučenci. Vo svojom voľnom čase sa venuje vzdelávaniu rodičov v projekte Zdravý Smile. Zameriava sa na témy včasnej prevencie zubného kazu našich detí.

Máte otázky o zdraví ústnej dutiny, bielení zubov alebo otázky týkajúce sa dentálnej hygieny?
MDDr. Karin Ráczová vám odpovie.

* V našej stomatologickej poradni sa snažíme zachovávať autenticitu vami kladených otázok.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dobrý deň, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Ešte počas leta sa mi podarilo vypiť veľmi rýchlo veľmi studený nápoj. Odvtedy mám extrémne citlivé zuby, bolestivé sánky na obidvoch stranách, bolesť v oblasti sánkoveho kĺbu a nemôžem úplne zatvoriť ústa. Pri zavretí úst mám spodné sedmičky na oboch stranách ako keby vyšsie ako ostatné zuby, vrchné sedmičky potom tlačia na spodné zuby a vzniká tam aj bolesť. Pred pol rokom som prišiel o všetky zuby múdrosti a hlavne na spodných tam stále zostáva mierna diera, kam mohol preniknúť aj studený nápoj. Doslova nikto nevie, ako mi poradiť. Opakovane som navštívil môjho zubára, ale ten tam stále nič nevidí. Obvodný lekár tiež netuší. Už som zúfalý a rád by som sa zbavil týchto problémov. Momentálne ma čaká návšteva reumatológa, ale veľmi pochybujem, že mi poradí. Problém trvá už asi 3 mesiace. Takmer celý ten čas nedokážem úplne zavrieť ústa úplne a posadiť vrchné zuby na spodné. Stačí vypiť čo i len mierne chladený nápoj a ťažkosti sa znásobia. Ďakujem za každú radu. S pozdravom Rybár

Zobraziť odpoveď »

Dobrý deň. Cez víkend mi opuchlo ďasno, tak hore, vyššie. Išla som hneď k lekárovi, ktorý mi zub trošku otvoril. Bolo tam kopec hnisu, vyčistil to a nechal mi tam otvor. Mám prísť o 3 dni. Chcem sa však opýtať, či je normálne, že mám ešte stále dosť opuchnuté líce a trochu aj ďasno. Keďže to mám otvorené, bojím sa aj jesť. Ak bude v dierke kúsok jedla, môže to uškodiť? Užívam aj antibiotiká a vyplachujem si to. Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď »

Máte otázky o zdraví ústnej dutiny, bielení zubov alebo otázky týkajúce sa dentálnej hygieny?
MDDr. Karin Ráczová vám odpovie.