FAQ

Informácia, ktorá sa objavuje na internete a medzi verejnosťou je nepravdivá. V linku nájdete vyjadrenie Hlavného hygienika SR k tejto téme:

http//www.uvzsr.sk/…

Pásik na zadnej strane tuby slúži pre potreby plnenia na správne naplnenie a zvarenie tuby.

Zubné pasty biela perla®️ môžeš bez obáv používať aj keď máš strojček. Neodporúčame však používať :systém na bielenie zubov a :bieliace pero, nakoľko nevieme z akého materiálu je strojček vyrobený, a tak nevieme posúdiť, či po nasadení nevznikne neželaná reakcia.

Rozdiel medzi :systémom na bielenie zubov a :bieliacim perom je v spôsobe bielenia, dĺžke bieliacej kúry a konečnom bieliacom efekte.

:systém na bielenie zubov je 14-dňová bieliaca kúra, ktorá hĺbkovo vybieli zafarbenia pre efekt prirodzene bielych zubov, od 2-7 odtieňov, bez spôsobenia citlivosti zubnej skloviny. Balenie obsahuje 1x aktivátor 8ml, 2x tvarovateľné aplikátory a 1x bieliaci gél 75ml.

:bieliace pero je forma expresného bielenia zubov. Za krátku dobu používania (3-4 dni) je možný efekt vybielenia do 3 odtieňov. Balenie obsahuje 1x bieliace pero 8ml, 1 x fixátor na otvorenie úst a 1x zubnú pastu :intenzívne bielenie 30ml.

Tradične sa zuby čistili mechanickým spôsobom. To znamená, že zubné pasty mali vyšší index abrazivity (RDA), aby spôsobom šmirgľovania mohli odstrániť nečistoty zo zubnej skloviny.

My, ako milovníci zdravého, žiarivého úsmevu, sme neboli spokojní s tým, že naši zákazníci budú mať síce biely, ale citlivý úsmev. Preto sme zmenili prístup a rozhodli sme sa urobiť to inak.

:systém na bielenie zubov pracuje na báze dvojfázového bielenia. Prvá fáza spočíva v nanesení kyseliny citrónovej na zuby, kde sa aktivuje bieliaci proces a druhá fáza bielenia obsahuje aktívnu látku chloritan sódny. Spojením oboch látok vznikne oxid chloričitý, ktorý má neutrálne pH, je pre zuby šetrný a okrem bieliaceho účinku má aj antibakteriálne vlastnosti.
:bieliace pero obsahuje aktívnu látku phthalimidoperoxycaproic acid, ktorý procesom oxidácie rozpúšťa zafarbenia na zubnej sklovine.
V takom prípade odporúčame začať :systémom na bielenie zubov v kombinácií so zubnou pastou :intenzívne bielenie. Táto kombinácia je veľmi šetrná k zubnej sklovine a ďasnám a dodá zubom ich prirodzenú belosť.
Nie nefunguje, :systém na bielenie zubov a :bieliace pero vybielia len prirodzené zuby.
Odporúčame počkať 3 mesiace a potom aplikovať :systém na bielenie zubov.
Zubné pasty máme rozdelené do dvoch skupín – extra white a whitening. Viditeľné označenie nájdete na boku krabičky a tuby. Extra white dosahujú najsilnejší bieliaci účinok. Každá zubná pasta biela perla®️ obsahuje aktívne látky, ktoré majú špecifický účinok na ústnu dutinu. Pri výbere konkrétnej zubnej pasty je potrebné zamerať sa na účinky aktívnych látok a vybrať si pastu, ktorá okrem bieliaceho efektu rieši aj špecifický problém, ktorý máte v ústnej dutine. O týchto látkach sa dozviete pri každej paste na našej web stránke.
Hormonálne zmeny počas tehotenstva a dojčenia môžu spôsobiť nadmernú tvorbu zubného plaku, čo zvyšuje riziko zubného kazu, krvácanie ďasien a oslabenie zubnej skloviny. Bielenie zubov počas tohto obdobia môže spôsobovať aj zvýšenú citlivosť zubov a ďasien.
Zubná pasta :coconut, obsahuje 100% kokosový olej a xylitol, látky, ktoré znižujú tvorbu zubného plaku, chránia pred tvorbou zubného kameňa a pred zubným kazom. Zároveň má táto pasta RDA 97 (stredná abrazivita), čo je vhodné proti vytváraniu nadmerného zubného plaku.
Fluór remineralizuje zubnú sklovinu, čo je dôležité pri prevencii vzniku zubného kazu. Zubné pasty obsahujúce fluór znižujú pri pravidelnom používaní kazivosť zubov až o 30%. Ak sa obávate fluóru, známky akútnej toxicity spôsobenej fluórom sa prejavujú až pri jednorazovo podanej dávke v hodnotách 5-10 gramov fluoridov, čo sa rovná priamej konzumácii cca 30 zubných pást s obsahom fluoridov 1500ppm.
Každá zubná pasta biela perla®️ obsahuje odlišné aktívne látky, ktoré majú rôzne blahodárne účinky na ústnu dutinu. Ústna dutina každého z nás má iné potreby počas dňa. Iný pocit v ústach máte ráno a iný večer, taktiež každý potrebuje individuálne riešiť iný problém v ústnej dutine ráno a iný večer. Našim zákazníkom odporúčame kombinovať zubné pasty na základe ich individuálnej potreby, aby dopriali svojej ústnej dutine presne to, čo potrebuje. Samozrejme to nie je pravidlo, ak vám vyhovuje jeden typ zubnej pasty.
Bielenie zubov so :systémom na bielenie zubov môžete opakovať každých 6 mesiacov.
Všetko závisí od vašich zvykov v pití kávy, červeného vína alebo vo fajčení. Denné používanie týchto látok vám môže skrátiť dobu, počas ktorej budú vaše zuby biele. Ak sa neviete vzdať pitia kávy, alebo čaju, skúste to robiť tak, že zamedzíte dotyku tekutiny so zubami.