Stomatologická poradňa

MDDr. Karin Ráczová

V roku 2015 úspešne ukončila 6-ročné doktorské štúdium s titulom Medicinae dentalis doctor. Momentálne pracuje v zubnej ambulancii v Lučenci. Vo svojom voľnom čase sa venuje vzdelávaniu rodičov v projekte Zdravý Smile. Zameriava sa na témy včasnej prevencie zubného kazu našich detí.

Máte otázky o zdraví ústnej dutiny, bielení zubov alebo otázky týkajúce sa dentálnej hygieny?
MDDr. Karin Ráczová vám odpovie.

* V našej stomatologickej poradni sa snažíme zachovávať autenticitu vami kladených otázok.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dobrý deň. Čaká ma vyhotovenie odtlačkov na úplnú hornú zubnú protézu. Mám dávivý reflex, v ústach sa mi pri “práci” so zubami tvoria sliny. Pri ošetrovaní zubov mi p. doktor dáva do úst odsávačku, čo mi pomáha. Teraz pri vyhotovení odtlačkov bude vraj lyžica s tou hmotou v ústach asi 5 minút. Budem mať ústa plné slín, nebudem ich môcť prehltnúť, a preto sa chcem opýtať, či je možné aj v takomto prípade použiť odsávačku. Ďakujem pekne za odpoveď.

Zobraziť odpoveď »

Dobrý deň, cca pred pol rokom som bola u zubára. Trhal mi zub a bola to komplikovaná extrakcia. Vytiahol mi samozrejme aj koreň. Bol to dosť veľký zub, nezašíval mi to, dal mi tam len liečivú gázu a na druhý deň mi to vybral von. Všetko bolo v poriadku, ale teraz cca mesiac pozorujem, že sa mi v diere po vytrhnutí zuba spravil akoby biely povlak na jednej strane. Je to vidieť a samozrejme aj cítiť. Vôbec ma to nebolí, začervenané to nemám, opuch tiež nie je. Vôbec neviem, čo by to mohlo byť. Vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem.

Zobraziť odpoveď »

Dobrý deň, už niekoľko mesiacov trpím bolesťou zubov. Nemám žiadne kazy a raz ročne absolvujem u zubára dentálnu hygienu a preventívku. Zubár mi nevie poradiť s týmto problémom. Bolesť cítim najmä v noci, ide o jemnú, ale neustálu bolesť. Môže to súvisieť s nízkou hladinou vápnika a vitamínu D, čo mi z krvi zistil môj obvodný lekár? Aj keď sa snažím doplniť vápnik liekmi + vitamín K a D, aj po ich rôznych obmenách mám stále žalúdočné kŕče. Nemám bolesť ďasien.  Mohlo by mi pomôcť používanie gélu? Ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď »

Dobrý deň, pred štyrmi dňami ma začala pri pohybe sánkou bolieť brada, resp. oblasť tesne pod spodnou perou. Bolesť je podobná bolesti pri modrine. Ďalší deň ma začali bolieť obe dolné jednotky i dvojky dolu pri ďasne a zo zadnej strany zubov (nie tej, ktorú vám vidno, keď sa usmievate, myslím tú druhú, zvnútra úst). Môžu tieto dva problémy spolu súvisieť? Žiadny úraz som nemal. Ako sa toho zbavím? Bolesť je neznesiteľná… Vopred ďakujem za odpoveď.

Zobraziť odpoveď »

Máte otázky o zdraví ústnej dutiny, bielení zubov alebo otázky týkajúce sa dentálnej hygieny?
MDDr. Karin Ráczová vám odpovie.