Doprava zadarmo pre všetkých registrovaných zákazníkov.
Registrujte sa teraz.
1 produkt in your cart
Jednotková cena 4.67 
Quantity: 1
×
×
1 produkt in your cart
Jednotková cena 4.67 
Quantity: 1
×
Doprava zadarmo pre všetkých registrovaných zákazníkov. Registrujte sa teraz.

Paradontóza a zápal ďasien

Paradontóza a zápal ďasien

Ako vzniká zápal ďasien a ochorenia parodontu?

Zubný povlak a zubný kameň obsahujú veľké množstvo baktérií. Tieto baktérie produkujú okrem kyselín aj toxíny, ktoré vyvolávajú zápal ďasien. Prvým prejavom zápalu je krvácanie ďasien, ktoré môžete spozorovať pri čistení zubov. Ďalšími znakmi zápalu, ktoré sa môžu objaviť je začervenanie ďasna, jeho opuch, nepríjemná pachuť a zápach z úst. Neliečený zápal ďasien sa postupne šíri do hĺbky, porušuje parodontálne vlákna, ktoré držia zuby v kosti a narušuje kosť. To všetko má za následok vznik paradentózy – parodontitídy, ktorá vedie k postupným stratám inak zdravých zubov.

Prevencia je najdôležitejšia

Nato, aby sa zuby nekazili a aby ďasná nekrvácali je potrebné:

 • Každodenná domáca starostlivosť, ktorá je zameraná na odstraňovanie bakteriálnych povlakov zo zubov a medzizubných priestorov. Vašim prvým krokom k ústnemu zdraviu je výber správnej zubnej kefky, zubnej pasty a ďalších pomôcok ústnej hygieny.
 • V druhom rade je nevyhnutné absolvovať preventívne prehliadky u zubného lekára, ktoré sú zamerané na zistenie a prípadnú liečbu prítomných kazov zubov a zápalov ďasien.
 • Posledným krokom je v určitých časových intervaloch podstúpiť profesionálne čistenie zubov u dentálnej hygieničky. Tá vám ošetrí a vyčistí miesta, kde vaša kefka nedosiahla, alebo kde ste čistenie zubov úplne do dokonalosti nezvládli.

Pre každodennú domácu starostlivosť odporúčame zubnú pastu biela perla® Paradontóza.

Zubná pasta biela perla® obsahuje prírodné látky enzým, šalviu, repík, klinček a rumanček, ktoré posilňujú ďasná, sa zmierňujú zápaly prirodzeným spôsobom. Je určená na každodennú hygienu ústnej dutiny. Vyznačuje sa veľmi nízkym ukazovateľom abrazivity (RDA 10), a preto ju môžu používať aj osoby s citlivými zubami. Klinické skúšky preukázali výrazné zníženie zápalu ďasien a zníženie zubného povlaku počas používania.

 • 4.67 
  Medical

  paradontóza

  Ahoj Dokonalosť!

  Vieme o tom. Viete o tom. Všetci o tom vedia. Tak to poďme riešiť. Zober ma, otvor ma a umy si so mnou zuby. Ja obsahujem bisabolol, šalviu a repík, ktoré pomáhajú regenerovať ďasná a nezničia tvoju zubnú sklovinu, keďže mám RDA iba 10! Spolu nájdeme dokonalosť v nedokonalosti, lebo ty potrebuješ zdravý úsmev každý deň a bez ostychu. Povedzme si na rovinu, iba ja ti s tým pomôžem!
  *(RDA 10 Veľmi nízka abrazivita, vhodná aj pre citlivé zuby)
  4.67 
  4.67 

Fajčiarske škvrny

Ako odstrániť fajčiarske škvrny?

Paradontóza a zápal ďasien

Ako vzniká zápal ďasien a ochorenia parodontu?

Citlivé zuby

Ako zmierniť citlivosť zubov?

Zubná pasta bez fluóru

Zubné pasty s prírodnými látkami

Bieliaca pasta

Ako bojovať s každodennými vplyvmi?

Hĺbkové bielenie zubov

Ako dosiahnuť žiarivo biely úsmev?

Halitóza, zlý dych

Nadmerný rozvoj baktérií v ústnej dutine

Juniori od 6 - 12 rokov

Prvá trvalá stolička

Deti od 3 - 6 rokov

Čo zabraňuje tvorbe zubného kazu u detí?