Doprava zadarmo pre všetkých registrovaných zákazníkov.
Registrujte sa teraz.
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Doprava zadarmo pre všetkých registrovaných zákazníkov. Registrujte sa teraz.

Halitóza, zlý dych

Halitóza, zlý dych

Nadmerný rozvoj baktérií v ústnej dutine môže viesť k problémom so zlým dychom (halitózy) až v 85% prípadov. Ďalšími príčinami sú ochorenia nosa, dutín, hrdla, ale aj žalúdka. Riešením je výber špecializovanej zubnej pasty na problémy so zlým dychom – halitózou. Dôležitý je potom správny postup nielen pri čistení zubov, ale aj jazyka.

Ako si správne umývať zuby?

Celkové umývanie zubov, ďasien, jazyka a celej ústnej dutiny by malo trvať 2-3 minúty. Zásadný význam má pôsobenie zubnej pasty biela perla® Fresh (prelinkovať), ktorá obsahuje zmes 7 bylín, ktoré majú silné antibakteriálne účinky.

Čistenie zubov

Zuby by sa mali čistiť dôkladne s použitím jemnej zubnej kefky. Používanie tvrdej zubnej kefky môže poškodiť zubnú sklovinu a podráždiť ďasná. Celý povrch zubov, vonkajší aj vnútorný, by sa mal čistiť zubnou kefkou jemnými krúživými pohybmi. Hlavná časť zubnej kefky by mala byť umiestnená vo vhodnej polohe (horizontálnej, vertikálnej alebo šikmej) tak, aby sa zachoval 45-stupňový uhol medzi zubami a vláknami zubnej kefky. Pri umývaní vonkajšieho povrchu zubov by sa mali vykonávať krúživé a pozdĺžne pohyby zubnou kefkou, pod väčším tlakom.

Umývanie jazyka

Jazyk je miesto, kde sa hromadia baktérie, ktoré sú príčinou tvorby nepríjemného zápachu v ústnej dutine. Po umytí zubov by sa mal jemnými, krúživými pohybmi čistiť hornou stranou zubnej kefky aj povrch jazyka.

Vypláchnutie ústnej dutiny a ďasien

Po umytí jazyka by sa nemali ústa vypláchnuť len zvyšnou penou zo zubnej pasty, ale pena by sa mala zmiešať s malým množstvom vody. Zmes vody a peny by sa mala dôkladne po dobu asi 30 sekúnd prepláchnuť v ústach a potom vypľuť. Ústa by sa nemali znova vypláchnuť čistou vodou, vďaka čomu sa zaistí vyššia ochrana zubov a svieži dych úst.

 • 4.24 
  Buď jedinečný

  fresh

  Ahoj Dobrodruh!

  Teší ma, môj milý Dobrodruh! Vidím, že tvoja túžba vidieť a zažiť dobrodružstvo ťa pritiahla ku mne. Spolu môžeme spoznávať svet. Ponúkam ti silu troch elementov Eukalyptus, Tymián a Zinok, ktoré sa postarajú o tvoj svieži dych a očarujúci úsmev. Navyše obsahujem aj šalviu, bisabolol a fluór. RDA mám iba 10! Teraz sa môžeš bez obáv rozprávať a smiať, alebo aj bozkávať.
  *(RDA 10 Veľmi nízka abrazivita, vhodná aj pre citlivé zuby)
  4.24 
  4.24 

Fajčiarske škvrny

Ako odstrániť fajčiarske škvrny?

Paradontóza a zápal ďasien

Ako vzniká zápal ďasien a ochorenia parodontu?

Citlivé zuby

Ako zmierniť citlivosť zubov?

Zubná pasta bez fluóru

Zubné pasty s prírodnými látkami

Bieliaca pasta

Ako bojovať s každodennými vplyvmi?

Hĺbkové bielenie zubov

Ako dosiahnuť žiarivo biely úsmev?

Halitóza, zlý dych

Nadmerný rozvoj baktérií v ústnej dutine

Juniori od 6 - 12 rokov

Prvá trvalá stolička

Deti od 3 - 6 rokov

Čo zabraňuje tvorbe zubného kazu u detí?