Doprava zadarmo pre všetkých registrovaných zákazníkov.
Registrujte sa teraz.
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Doprava zadarmo pre všetkých registrovaných zákazníkov. Registrujte sa teraz.

Bylinky v boji proti zlému dychu

Bylinky v boji proti zlému dychu
17. mája 2019 Martina Bachledová

Zlá hygiena zubov a ústnej dutiny vytvára podmienky pre rast baktérií. Nedôkladne odstránené zvyšky potravy a iné organické znečisťujúce látky sú živnou pôdou pre ich rast. Takýto nadmerný rozvoj baktérií v ústnej dutine môže viesť  k problémom so zlým dychom, (halitózy) až v 85% prípadov. Ďalšími príčinami sú ochorenia nosa, dutín, hrdla, ale aj žalúdka.

Riešením môže byť výber špecializovanej bylinnej zubnej pasty. Takouto pastou je biela perla® Fresh a je určená osobám s problémami zlého dychu. Jej silné stránky spočívajú v trojbodovom účinku za pomoci aktívnej účasti neuveriteľného počtu až šiestich bylín:

  • Bakteriostatický účinok – zložky v zubnej paste, okrem iného prírodný enzým (Glucose Oxidase), Tymian obyčajný (Thymus Vulgaris), Eukalyptus, Klinček a Zinok zamedzujú a bránia nadmernému množeniu baktérií, ktoré spôsobujú zápaly ďasien a zlý dych.
  • Zmierňujúci účinok – bylinné zložky ako Repík lekársky (Agrimonia Eupatoria) a Bisabolol (aktívne látky z harmančeka pravého) pôsobia upokojujúco na podráždené ďasná.

Posilňujúci účinok – Šalvia lekárska (Salvia officinalis) zlepšuje kondíciu ďasien.

Skúšky potvrdili, že po 4 týždňoch používania zubnej pasty Fresh, pocit zlého dychu bol až o 80% odstránený, znížil sa plaq index až o 50 % a dokonca belosť zubov sa zlepšila o 1 stupeň až v 80% prípadov. Pasta okrem bylín obsahuje aj látku na zníženie citlivosti zubov a potrebnú dávku fluóru na remineralizáciu skloviny. Má veľmi nízky stupeň abrazivity (index RDA), a preto je vhodná pre citlivé zuby. Samozrejmosťou je skvelá chuť a dlhotrvajúci pocit sviežosti počas dňa, alebo večer.

Okrem výberu správnej zubnej pasty, je nemenej dôležitý aj správny postup nielen pri čistení zubov, ale aj jazyka. Ak ste ho dlhšie nečítali, môžete si osviežiť pamäť. 🙂

Ako si správne umývať zuby?

Celkové umývanie zubov, ďasien, jazyka a celej ústnej dutiny by malo trvať 2-3 minúty.

  1. Čistenie zubov (obrázok)

Zuby by sa mali čistiť dôkladne s použitím jemnej zubnej kefky. Používanie tvrdej zubnej kefky môže poškodiť zubnú sklovinu a podráždiť ďasná. Celý povrch zubov, vonkajší aj vnútorný, by sa mal čistiť zubnou kefkou jemnými krúživými pohybmi. Hlavná časť zubnej kefky by mala byť umiestnená vo vhodnej polohe (horizontálnej, vertikálnej alebo šikmej) tak, aby sa zachoval  45-stupňový uhol medzi zubami a vláknami zubnej kefky. Pri umývaní vonkajšieho povrchu zubov by sa mali vykonávať krúživé a pozdĺžne pohyby zubnou kefkou, pod väčším tlakom.

  1. Umývanie jazyka (obrázok)

Jazyk je miesto, kde sa hromadia baktérie, ktoré sú príčinou tvorby nepríjemného zápachu v ústnej dutine. Po umytí zubov by sa mal jemnými, krúživými pohybmi čistiť hornou stranou zubnej kefky aj povrch jazyka.

  1. Vypláchnutie ústnej dutiny a ďasien (obrázok)

Po umytí jazyka by sa nemali ústa vypláchnuť len zvyšnou penou zo zubnej pasty, ale pena by sa mala zmiešať  s malým množstvom vody. Zmes vody a peny by sa mala dôkladne po dobu asi 30 sekúnd prepláchnuť v ústach a potom vypľuť. Ústa by sa nemali znova vypláchnuť čistou vodou, vďaka čomu sa zaistí vyššia ochrana zubov a svieži dych úst.

Comments (0)

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*